Gulff Flexman 15ml UV

Gulff Flexman 15ml

Cena sprzedaży 69,00 zł
Produkt dostępny od ręki.
 
 • Opis
 • Opinie
Gulff Flexman 15ml

FLEXMAN to najlepsza opcja, jeśli potrzebujesz klasycznych żywicznych właściwości średniej lepkości o zwiększonej elastyczności i miękkim wykończeniu. Bardzo trwały, elastyczny oraz dosyć miękki jednak wytrzymały na tyle by oprzeć się ostrym zębom drapieżników również morskich. Idealny do wszelkiego rodzaju streamerów, much morskich takich jak kraby lub krewetki, główek oraz imitacji jajek.

Projektuj i twórz fantastyczne muchy korzystając z szerokiej gamy żywic UV GULFF. Wszystkie nasze produkty są najwyższej jakości i gwarantują trwałość wykonywanych przynęt czy węzłów. Zaprojektowaliśmy żywice i latarki UV specjalnie do wiązania much, zaspokajając najwyższe wymagania specjalistów Flytyingu. W porównaniu z żywicami innych firm żywice GULFF bardzo szybko utwardzają się w świetle UV ( w ciągu 3, 4 sekund). Ponadto po stwardnieniu pozostają w pełni gładkie, nie klejące się do palców,  dzięki czemu kurz, dubbingi, skrawki piór oraz brudu  nie przywierają do przynęt. Zachowują mocną kolorystykę i nie matowieją. Produkty GULFF UV Resin mogą być stosowane w przypadku realistycznych much, streamerów, imitacji larw owadów – ciemnych szczegółów, jaskrawych detali, budowy korpusu i przeźroczystego wykończenia. W skład oferty wchodzą żywice przeźroczyste, kolorowe, fluo i luminescencyjne o różnej lepkości*. Podczas wykonywania much możesz je mieszać dzięki czemu uzyskasz bardzo płynne, naturalne przejścia kolorystyczne.

 • Totalny brak uczucia klejącej się powierzchni po końcowym utwardzeniu
 • Duża trwałość
 • W zależności od przeznaczenia różna gęstość kleju ułatwiająca formowanie
 • Bardzo krótki czas utwardzania
 • Szeroki wachlarz kolorystyczny

*Lepkość – opór hamujący, występujący  podczas przemieszczania się cząsteczek płynu względem siebie (tarcie wewnętrzne). Czyli w dużym uproszczeniu: żywica o małej lepkości służy do tworzenia cieńszych warstw, przy dużej lepkości możemy formować kształty grubsze i stabilniejsze bez obawy ich samoistnego rozlania.

DLACZEGO ŻYWICA Z CZASEM STAJE SIĘ MNIEJ PŁYNNA?

Żywica utwardzana promieniami UV jest przygotowywana przez połączenie dwóch lub więcej składników razem. Produkt powstaje, gdy składniki wchodzą ze sobą w reakcję. Reakcja nie zatrzymuje się, ale postępuje powoli. W ten sposób żywica w końcu staje się gęstsza, co pogarsza jej właściwości. W tym przypadku żywica również niekoniecznie tworzy nieklejącą się powierzchnię. Produkt ostatecznie stanie się praktycznie bezużyteczny. Kolor dodany do żywicy przyspiesza pogorszenie jakości. W związku z tym kolorowe żywice mają krótszy okres trwałości. Reakcja jest również przyspieszana przez ciepłe miejsce do przechowywania. Z kolei chłodna przestrzeń do przechowywania spowalnia reakcję. Chłód sprawia, że ​​żywica jest chwilowo sztywna, ale właściwości powracają w miarę nagrzewania się żywicy.

JAKOŚĆ KOLORU PRODUKTU

Zalecamy trzymanie wszystkich naszych butelek z żywicami do góry nogami. Barwniki i brokaty użyte w produktach z czasem osadzają się na dnie butelki i wymagają wymieszania. Aby wymieszać, usuń plastikowy aplikator żywicy z końcówki butelki (łatwy do usunięcia i ponownego założenia) i wymieszaj zawartość małym patyczkiem. Stwierdzono również, że wyżej wymienione zalecenie dotyczące miejsca przechowywania wydłuża okres trwałości produktu.

 

OCENA OKRESU PRZYDATNOŚCI PRODUKTÓW GULFF

(Termin przydatności do spożycia jest jedynie wskazówką. Niezależnie od daty, produkt może nadawać się do swojego przeznaczenia przez długi czas):

GULFF żywice – bezbarwne 24-36 * miesięcy w zależności od warunków przechowywania

GULFF FLUORO – żywice kolorowe 24*miesiące w zależności od warunków przechowywania

GULFF AMBULANCE GULFF – 12-18 * miesięcy w zależności od warunków przechowywania

GULFF Lakier UV – 12-24* miesiące w zależności od warunków przechowywania

Żywice roślinne na ogół maks. 12 * miesięcy

* Należy pamiętać, że od momentu produkcji mieszanka żywic powoli zaczyna zmieniać kształt. Żaden produkt żywiczny nie ma takich samych właściwości w czasie produkcji i 1 rok po wyprodukowaniu. Warto zauważyć, że kleje o małej lepkości lepiej zachowują swoje właściwości.

** Wszystkie żywice GULFF są biodegradowalne.

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Nasz blog wędkarski

Sztuczna muszka March Brown w 7 odsłonach

March Brown w 7 odsłonach

March Brown to chyba najbardziej rozpoznawalna mucha wędkarska. Mimo iż do wiosny i lata zostało jeszcze trochę czasu, postanowiłem Wam przybliżyć klasyczne receptury tej wspaniałej muchy w artykule Huberta Janeczka...

Czytaj więcej
Streamer na pstrąga

Wiosenny streamer na pstrągi

Planując wypad na wiosennego pstrąga wybór metody muchowej jest prosty – streamer! Pod tą nazwą znajdziemy przynęty, które swoją budową i sposobem prowadzenia w toni imitują głównie drobne ryby, pijawki...

Czytaj więcej

Opinie klientów

Sklep stawia przede wszystkim na jakość oferowanego sprzętu. Szybka realizacja zamówionego sprzętu.

Jakub Ludwiniak

Wędkarstwo muchowe, to nasza pasja! Pasja, która przerodziła się w chęć otworzenia dobrego sklepu internetowego dla wędkarzy muchowych. Sklepu, w którym każdy uprawiający wędkarstwo muchowe znajdzie coś dla siebie. 

Nasz sklep muchowy oferuje szeroki asortyment produktów wędkarskich najwyższej jakości. Wiele z oferowanych produktów używamy na co dzień sami, czy to łowiąc lipienie w rzekach południowej Polski (San, Dunajec), czy w rzekach pomorskich (Wda, Łupawa), czy też pstrągi potokowe w całej Polsce.

Jesteśmy przedstawicielem firm: VARIVAS - znanej z wysokiej jakości haczyków muchowych oraz Syndicate - producenta najwyższej jakości wędek muchowych.

Zapraszamy na zakupy!
Ekipa sklepu internetowego FlyArtFishing.pl 

UWAGA: Sklep stacjonarny ul. Hanki Ordonówny 16 w Warszawie otwierany po wcześniejszym umówieniu - sklep@flyartfishing.pl, +48 512 465 624

 • 100% SatysfakcjiGwarantowane!
 • Darmowa dostawaPrzy zamówieniu powyżej 300 PLN 
 • 14 dni na zwortBez podawania przyczyny
 • Masz pytania? Zadzwoń!+48 512 465 624